KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13292518
nr 1329 2518
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsningar, 2 st, "Man-Fiske", Haskel 130 respektive "Man på bord", Haskel 128. Signerade och numrerade EA VIII/X. Oramade lösa blad. Kolorerade etsningar. Bladets mått: 27,5x21,5 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 maj 2020
kl 18:01:26
24/5 12:00:48
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander